Başlangıç > AŞK, SEVGİ, GÜZELLİK..., İNSAN'A DAİR... > YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN…

YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN…

Biçim biçim yaşa hayatı,  biçim biçim yaşa aşkı… yaşanan hiç bir an benzemez  diğerine.  Hayat da tekdir, aşk da. Her çiçeğe toprak ol, her çiçeğe arı olma.

Delirirsin; eğer yüreğini bir zincirle bağladıysan tek bir şeye. Yok eğer hazırsan vurgun yemeye ve bir güzel hayat öpücüğüyle tekrar dünyaya gelmeye, korkunu cesaretine kurban vermeye, tutkularının esaretine, aşkın kimliksizliğine, seni soğuk sudan sıcak suya atan hayallerine razıysan eğer… kavrul sıcaklarda,  boğul buzullarda, acılardan acı beğen, şarkılardan fal tut, dağıl dağılabildiğince… Şunu bilki bu ölümlerin en güzelidir, ölmeyi bir şölen haline getirebildiğin sürece. 

Çünkü yaşadığın acılar anlamlandırır geleceğini de. Sevgini sahiplen, kimsenin üzerinden sevmeyi denemeden. Sahibi sensin kendinin, kör kuyulara sarkıtma bedenini, kocaman kocaman nefes alıp ver iki günlük dünyadan manasızca çekip gitmeden.

Adım atmak yürek ister uçurumken bir yanın, sevmek cesaret ister sonunda üzüleceğini bile bile.. Yaşadıklarının güzel anılar bırakacağına inanıyorsan eğer, hataya yer aç yeniden. 

Yaşamadıklarından pişmanlık duymamak için. Yaşadım diyebilmektir hayat çeşit çeşit hatalarınla… Aynı hatayı ikinci kez yapmadan ama… Her yaşın bir güzelliği, her sokağın bir başka kokusu, her evin başka bir kapısı vardır ve yaşamak için ve girmek için ve kapıyı çalmak için düşünmeye çok az zamanın…Cesaretin hayatına kattığı anlam, korkularının kaplayacağı boşluktan daha anlamlıdır çünkü…

Ya da; Bir yüzün şeklini çizen sizin kaleminiz olsaydı eğer, kolayca çizebilir miydiniz  hiç tanımadan sevdiğinizin resmini? Bu kadar emin misiniz kendinizden? Göğün ve yerin saltanatına, bir ‘hayır’ınız yetseydi, yine de gömer miydiniz toprağa sevdiklerinizi? ya da gönderir miydiniz bilmediğiniz bir gezegene sevdiğinizin küllerini…

 

Ne dersiniz?…  🙂

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: