AŞK ve MANTIK…

Aşkta mantık yoktur, çünkü ikiside birbirine terstir. Nedeni ise; mantığın olduğu yerde çılgınlık olmaz, oysa aşk başlı başına çılgınlıktır. Yapmam diyeceğim şeyi yapmak, gitmem diyeceğin yerlere gitmek hatta asla sevmem diyeceğin insanları sevmek aşkı anlatır.

Olduğun yerde yalnız olduğunu düşünmüyorsan, uzakta olsa bile elini omzunda hissediyorsan, gittiğin yerlerde birilerini ona benzetip duruyorsan şimdi o da burada olsaydı diyorsan, nerde olursan ol, kimle olursan ol aklına tek bir kişi geliyorsa: ben aşık mıyım diye sormanın gereği yoktur. Bunu sormak için zaman çoktan geçmiştir. Aşk kapıyı çalmaktan öte, gelip başköşeye kurulmuş çoktan.

Yanlışları da vardır aşkın, bir de doğruları, kolay olmayacak ve dünyadaki her şeyden değerli kalbini, başka birine emanet etmenin bedelini ödeyeceksin arada. Sızlanmayacaksın ama arkasında duracaksın.

Aşk yürek ister nitekim yoksa asla sevmeyeceksin…

Gülçin Güloğlu…

  1. sevgi
    28 Mayıs 2009, 09:50

    Paylaşımlar arttıkça, ortak noktalarda huzur buldukça taraflar birbirlerine sevgi bağı ile daha sıkı bağlanırlar. Birbirlerine bağlandıkça üzmemek için daha fazla fedakarlık yaparlar. Sevgi bağı güçlendikçe alevlenen bağ “aşk” kutsallığını korur. Nihayetinde tutkularımız ile birlikte karşımızdaki insana derinden bağlanırız. Her yönden mantığımızın, kalbimizin, zihnimizin eş parçası olan kişi ile bir bütün oluruz.Huzur ve mutluluğun sürekliliğini sağlamak bizlerin elindedir. Doğru seçimler aşk ve sevgidolu bir yaşamın kapılarını bize açıyor. Aşk, yürek ve cesaret ister! Ne istediğini bilen, bulduğunun kıymetini de bilir……………………………………………………….Böyle güzel paylaşımlarınız için TEŞEKKÜRLER…

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: